Çırê Musyon

29 Temmuz 2013 Pazartesi

KÜRDISTAN KÜRTLERINDIR

BDP eşbaşkanı S.Demirtaş ve KCK konseyi üyesi M.Karasu eş zamanlı olarak yaptıkları açıklamalarda aynı parellelde görüş beyan ettiler.

Demirtaş; Kürdistan devleti'nin Kürtlere bir hayri olmaz onun için istemiyoruz.
Karasu : Öcalan'ın felsefesinde devlet yoktur dedi.

Peki soruyorum!
Bir milletin en seçme evlatlarını devlet kurmak için savaştırıp katlettirdiniz şimdide devlet gereksizdir diyorsunuz. Savaşa yollayarak ölümlerine neden olduğunuz o çocuklarımızın suçu neydi, neden onların o kutsal inançlarına ihanet ettiniz?


Ilginç olan son günlerde birçok Türk siyasetçisi ve aydını Kürdistan olsun bu Kürtlerin en meşru hakkıdır derken.
Türkiye eski dişişleri bakanlarından Yaşar YAKIŞ ile Sosyolog Oya BAYDAR'in açıklamaları , Kürt siyasetçilerinin kulağına küpe olmalıdır.

Düşünün işgalcinin eski dişişleri bakanı devlet olmak Kürtlerinde hakkıdır , Sosyoloğuda ülke senindir diyor. Bizim adimiza siyaset yaptiklarını söyleyenler ise yok biz ülke istemezüüüüüüüüük diyorlar.

Onlar dünya siyasetini iyi okudukları ve kendi ülkelerinin çıkarları bunu gerektirdği için böyle düşünüyorlar. Güney Kürdistan örneğinide vererek, bakınız işte bize bir zararı yoktur hatta faydası bile vardır diyorlar. Boşuna korkmamıza gerekte yoktur demekteler.Hatta Kürtler devlet olursa bizim etki alanımız dahada genişler ve gelişiriz diyorlar.

Dünya tersine dönmüş lakin bizim haberimiz yok , alın Türk siyasetcisi ve aydını ile Kürt siyasilerin açıklamalarını karşılaştırın.
Boşuna dememişler "Agacın kurdu kendi içinden olmazsa agaç çürümez"Rojava için özgürlükten statüden bahsedildiği bir dönemde hemde korkunç bir propaganda bombardımanı ile , peki kuzeyde niçin özgürlük ve statüden bahsedilmiyor? Demirtaş hiç utanmadan Türkiye hükümetine, başka bir parçada Kürtler devlet kuruyorsa bundan size ne diyebiliyor.

Eğer Rojava özgürleşecekse Kürdün özgürlüğüne en çok karşı olan ülkenizin büyük parcasinin işgalcisi Türkiye'de ne işiniz var?
Işgalcinin istihbarat örgütü ile konuşarak nasıl özgürleşme sağlanır bilgisi olan varsa söylesin?
Isgalcisine kapıkulluğu yapmakla özgürleşen halk yoktur. Bu resmen siyasi puştluktur.
Hic değilse bir defalık olsun Kürdüz ve Kürdistanda ülkemizdir deyiniz.Dün Öcalan, kendini ziyarete eden ablası ve dayısına yaptığı açıklamalarda "ben çekiliyorum demiş"
Bir hafta önce başka sonrasında başka. Pragmatizminde bir adabı vardır be yüzsüz sen bunuda yerle bir ettin.

Daha geçen hafta BDP heyetine sürec iyi işliyor Eylülde ikinci aşamaya geçilir diye BDP heyetine açıklama yaptırdın.
Ne oldu bir haftada ne değiştide sen çekiliyorum diyorsun?
"Bu ne lahana bu ne perhiz"
Bu saatten sonra kimse senin bu bayatlamış numaralarınıda yutmaz. Halkı kendine daha çok bağlaman için böyle manevralar yapmanda gerekmez. Zaten Kürtler için istediğinde sadece qizilkurttur.Irfan KAYAHiç yorum yok:

Yorum Gönder