Çırê Musyon

31 Temmuz 2013 Çarşamba

Necirvan ve Müslim'in Türkiye temasları

Önce Müslim sonrasında Necirvan'ın Türkiye temaslarının ardından yaptıkları açıklamada,
Türk devletinin yöneticilerinin Suriyede Kürtlere karşı bir tavirlarinin olmadigini dile getirdiklerini, biraz daha beklemelerini Suriye halkı ile ortak karar vermelerini söyledi
.
Oysa bunun böyle olmadığına ancak ahmak Kürtler inanir.
Yakın tarihte Kürtler Arjantinde bile Devlet kursa, gidip onu yıkarız diyen bugünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL olduğunu unutuyorlar.

Tarih tekerrürden ibarettir.
Bu kadar düşmanca bir söylem olabilir mi?
Dünyada herkes devlet olsun bir tek Kürt devlet olmasın diyen ülkeler, Kürtdistanın sömürgecileri olduğunu ne çabuk unuttunuz.

Ey Neçirvan , Müslim ve efendisi, yeter artık bu pis ve kirli oyunlarınızdan bıktık, düşün artık mazlum Kürt halkının yakasıdan.
Dört asır önce yaşayan ve o zaman bu özlem ve hasretı çeken değerli büyüğümüz Êhmedê Xanê nin bu dizesi umarım her Kürdün kulağına küpe olur.

-Olsaydı bir dayanışma ve uzlaşmamız eğer,
 -Ve birbirimize hep itaat etseydik eğer,
 -Rom(Osmanlı) ,Acem(Fars) ve Arapların hepsi,
 -Bize hizmetçilik ederdi onların hepsi
 -O zaman tamamlardık dini de devleti de,
 -Ve elde ederdik bilimi de hikmeti de
                        Êhmedê Xanê

Yine yakin döneme ait bu anekdot umarim herkesin aklini basina devsirir.

* Mısır'da Nasır'ın iktidarı döneminde Kahire'de Kürdçe radyo yayına başlar.
 *Türkiyenin o dönem  Kahire Büyükelçisi apar topar Mısırlı yetkililere gidiyor ve Türkiye'nin Kürtçe yayından rahatsızlığını dile getiriyor. Bunun üzerine Mısırlı yetkili "Türkiye'de Kürt var mı?" diye soruyor. Büyükelçimiz "Yok" diye cevap verince Mısırlı yetkili"Madem yok, rahatsız olmanız için de bir sepep yok" diyor.

 * Işte Türk devletinin fobisi ; yıllarca red ve inkar ettiği,yok saydığı Kürdler için bir hak veya kazanımını engelemek için tıpkı Mısırda böyle diplomatik gaf yaptıkları gibi,gülünç durumada düştüklerini tarih bize hatırlatıyor.

Alın size sömürgecilerin bir Radio ya bile tahamüllerinin olmadigını , elde edeceğiniz bir statüye tahammül edeceklerini sananlar ancak aptallaradir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder