Çırê Musyon

25 Ağustos 2013 Pazar

PWD' lilere geçmiş olsunPKK onlardan ayrılan eski yol arkadaşlarına yönelik saldırılarına uzun bir aradan sonra, tekrar aynı yöntemleri hayata geçirerek saldırılarına kaldığı yerden devam edeceğe karar verdiği anlaşılıyor. Bu nedenle her muhalif için aynı tehlike devam etmektedir.

Sömürgeciler tarafindan donatılarak desteklenen ve bu imtiyazlardan palazlanarak Kürt halkının yurtseverlerini,aydin ve düsünürlerini tek tek bazende toplu olarak yok etmek onların varolus ve çıkis nedeni olsa.

 

Bu saldırıda bütün PKK yönetiminin payı vardır. Bu saldırıları zamanla ya kendileri işlemiş yada işlenen saldırıların bire bir savunucuları olmuşlardır.

Hatta bazıları ayrıldıktan sonrada bu ve benzer saldırıları halen savunabilmektedir.

şünün birileri PKK den ayrılıyor ve kendisi ile aynı konumda olanlara yönelik bir saldırıya alkış tutabiliyor. Bu nasıl bir ruh hali diye insan kendine soramadan edemiyor.

Oysa PKK literatürüne göre ayrılan herkes istisnasız haindir. Yapıda demokratik bır işleyiş yoktur ben demokratik hakkımı kullanıp ayrılmak istiyorum diyemezsiniz. PKK de zaten böyle bir hakta yoktur.

Önce bütün PWD'lilere gecmis olsun diyorum.

Dün bu saldırı ile ilgili eski bir PKK yöneticisinin olay ile ilgili yazdığı bir yazıya yorum yapan bazı eski PKK lilerin saldırıyı nasıl olumladıklarına şahit olunca, bu ruh haliyle bu insanların normal olmadıkları kanaatine bir kez daha vardım.

PKK den ayrılmış eski bir PKK li ile aramızda geçen polemiği aşağıya çıkarararak bu ruh halini sizlerle paylaşmak istedim.Kaya Begler-Kaya Irfan Cok vahim bir vakiadir.PKK düsmanina baris eli uzatirken kendinden ayrilan muhaliflerine saldirmasinin anlasilacak bir tarafi yoktur. Düsman Kürdü öldürüyor bunu anliyoruz düsmandir yapar diyoruz,peki Kürdün Kürdü öldürmesini nasil anlatacagiz birbirimize? Burada saldiriyi olumlayan arkadaslar siz neye ve kime hizmet ediyorsunuz? Yetmedi mi Kürdün eliyle Kürdün kaninin dökülmesi? Yaziklar olsun bunu bu dönemde yapanlara lanet olsun.

13 saat önce · Beğen · 1

Mahmut Temel yaw kımse saldırıyı olumlamıyor bızde pkk den ayrıldık ama nıye pkk bu arkadaslara saldırsın saldıracak cok sey varken bu ısın ıcınde bır provakasyon var tıpkı rojavada oldugu gıbı bırılerı adeta koyun cesmesıne sıcmaya calısıyor orta hıc bır sey yokkennıye kalkıp pkk yı lanetlıyorsun kardesım baska ısınız yokmu

13 saat önce · Beğen · 1

Mahmut Temel vala kardesım ben kendı adıma konusayım osman ve gıbılerını hıc bır zaman kurt mucadelesıne hızmet edenlerın arasına koyamam hızmet edenler var ama hızmet edenlerın sırtından kazananlarda var bunlarda herhalde kendılerını bılıyorlar

13 saat önce · Beğen · 1

Kaya Begler-Kaya Irfan Mahmut bra sen PKK yapmadi diyorsun bende yapanlara lanet olsun denmisim.Madem ki yapmamis peki niye aliniyorsun?

13 saat önce · Beğen

Mahmut Temel bos konusup bır orgutu lanetlıyorsunuz kardesım kımse net bısey bılmedıgı halde lanetleyıp bırde sıddetı olumlayanlar dıye yakınıyorsunuz yoksa yanlısmıyım

13 saat önce · Beğen

Kaya Begler-Kaya Irfan Kim yapmissa lanetliyorum ne var bunda?

13 saat önce · Beğen

Mahmut Temel o zaman bekle kım yaptıysa acıga cıksın ondan sonra beraber lanetleyelım

13 saat önce · Beğen

Kaya Begler-Kaya Irfan Taş, "Bunların PKK'li olduğunu biliyoruz. Bunda hiçbir şüphe yok. Çektikleri görüntülerden PKK'li oldukları anlaşılıyor. Başkalarının provokasyonu değil, bu doğrudan PKK kadrosudur. Başarsalardı aslında toplu katliam gibi bir şey düşünmüşler. Evlere baskın öncesi, keşif yapmak isterken tesadüfen yakalandılar. Olay direkt bize yönelik" diye konuştu." Nizamettin Tas söylüyor.kendilerine saldiranlardan birinide yakalamislar.Buna ne dersiniz?

13 saat önce · Beğen

Mahmut Temel o zaman bırak tas bıraz daha netlestırsın

13 saat önce · Beğen

Kaya Begler-Kaya Irfan Simdi birileri sanada saldirsa bir Kürt olarak lanetlerim. Bir yanlisi lanetlemek kötü birsey ise susalim ne dersin? Ayrica bende PKK den ayrildim diyorsun. Peki senin cok sevdigin bu örgütünden ayrilma gerekcen neydi söylermisin? Hem ayrildim diyeceksin hemde ayrildigin örgütü savunacaksin. Bu ne cifte standartt degil mi?

13 saat önce · Düzenlendi · Beğen

Mahmut Temel sen once bos konusma ne ıcın ayrılmıs ısem senı ılgılendırmez ayrıca yedıgın tabagada sıcmamayı pkk den ogrendım

13 saat önce · Beğen · 1

Kaya Begler-Kaya Irfan Sende ayrildigina göre saldiriya ugrayanlarla konumun aynidir. Sanada böyle bir saldiri olabilir herkesin sevinmesi mi gerekir? Ayrica cok sevdigin ve ekmegini yedigin örgütünü arkadan hancerlemissin kalkip buradada örgüt adina kabadayilik yapiyorsun. Yok yedigi canaga sicmazmis hadi ordan bukelemum. PKK icin sende bir hainsin neyin savunmasi icindesin anlamis degilim.

13 saat önce · Düzenlendi · Beğen

Mahmut Temel haınler her yerde bellıdır bana saldırmadıklarına gore demekkı haın degılım oyle dusunenlerın sorunudur artık hıc bır zaman ben boyle bır ıhtamı pkkden hıc bır arkadasada yapıldıgını gormedım ama olanlarda kendılerını ıyı bılırler namusumuzla gıttık ve oylede geldık ve oylede yasıyoruz bırde hoca olacaksın bıraz analız gucunu yukselt bence cok basıt bır adama benzıyorsun

12 saat önce · Beğen

Kaya Begler-Kaya Irfan ;)) bak sorduklarima bir tek cevabin yok kalkmis bana nasil hoca olmussun diyorsun.Demekki iyi bir hocayim ki basit sordugum sorulara bile verecek cevabin yok. Cünkü salliyorsun yapma bak onlarin konumda sende olabilirdin. Bunun garantisi yoktur. Bir hareket ömrünü hareketine vermis sonradan ayriliga düstüler diye yavrularini yiyor. Sende kalkmis eski arkadaslarina silah sikanlari savunuyorsun ayip olmuyor mu? Onlar hainse örgüte göre sen nesin peki?

12 saat önce · Beğen

Mahmut Temel senın sorularına hepsıne cevap verdım ama sen duymak ıstedıgını duyuyorsun ben pkk nın boyle bır yonelımını yapacagına ınanmadım ve ınanmıyorumda tasın soyledıgıne ne kadar ınanıyorsun benım anlatmak ıstedıgım bu hoca

12 saat önce · Beğen

Mahmut Temel cun ku bız bıraz kendı malımızdan ıyı anlarız kumasın kalıtesıne bakar ona gore fıyat bıcerız

12 saat önce · Beğen

Kaya Begler-Kaya Irfan Sevgili Mahmut amacim sizinle polemik degildi fakat ilginc cevaplar alinca sana dost temelinde temennilerde bulunmak istedim.PKK literatüründe ayrilan herkes istisnasiz haindir.Sende örgütünden ayrilan biri olarak eski arkadaslarina yönelik böyle bir saldiriyi olumlamaman gerekirdi.Eger beni dinliyorsan burada keselim sende böyle bir tavir icinde olmamalisin diye düsünüyorum.Selem ve sevgilerimle

12 saat önce · Beğen · 2

Mahmut Temel ben boyle bır yonelımın olmadıgından emınım ve o arkadaslarımla her yıl newruzda b ır araya gelırrız o arkadaslarımıza karsıda hıc bır kın ve ofkemızde yok ama ısın gercegı cok fazla sevdıgımız kısılıklerde degıl ama bıl fııl onlara yapılan herhangı bır saldırıyıda kabul etmeyız ama ben bu saldırının olup olmadıgından emın degılım sen ne kadar yapıldıgından emın sen bende tam tersını dusunuyorum sanada sonsuz saygılar hocam

12 saat önce · Beğen

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder