Çırê Musyon

21 Mayıs 2014 Çarşamba

Bunun adıda demokratik çocuk kaçırma

PKK sık sık demokratik moderniteden bahseder.
Türkiyeyi ve ortadoğuyu bu modernite ile değiştirmek iddiasındadır.
O zaman kendi iç işleyişinden başlaması gerekmez mi?
15 yaşlarında olan çocukları zorla dağa kaldırmakta neyin nesi?
Bu çocukları alıkoymanın demokratik bir yani olduğunu söyleyebilirmiyiz?
PKK bu ailelerin sesine kulak vermeli ve ailelerin demokratik taleplerine cevap vermesi gerekir.
Bunu yapıyormu?
Hayır!
Başkasının çocuğuna böyle el koyacaklarına hepsinin çocukları var.
Önce onlar çocuklarını dağa yollasınlar.
Başkasının çocuğunu  dağa yolluyorlar, kendi çocuklarıda yanlarında koruma altinda, bir elleri balda bir elleride yağda, demezlermi! sen niye çocuğunu dağa göndermiyorsunda benim çocuğumu  gönderiyorsun?
El insanf!
Bu yakışık alırmı?
Kaçırdığın uzman çavuşlara demokratik oluyorsunda 15 yaşındaki Kürt çocuklarına neden olmuyorsun?Barzaniye yönelik karalama propagandalarıda tüm hızıyla devam ediyor.

Suriye kurdistanında PYD hiç bir KDP liye nefes bile aldırmıyor .
PYD' nin Suriye ,kurdistanında KDP' ye yaklaşımı tek kelime ile zalimcedir.
KDP' liler tutuklanmış, işkence gormuş, oldurulmuş buroları kapatılmış veya yakılmış. Biraz daha adil yaklaşmak gerekir bütün bu yaşananlara.

Rojavada hiçbir partinin girişine bile izin verilmediği gibi diğer partilere mensup Kürtler tutuklanıyor,işkence ediliyor,bazılarıda öldürülüyor.
Barzani'de kendi bölgesinde PKK kurumlarına yönelik baskınlar yaptığı haberi basına yansıdı.
Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz.
Şayet doğruysa bile PKK nin bunu haber yapıp eleştirmesi ikiyüzlülüktür. Çünkü kendileri hiçbir parti veya kuruma rojavada müsaade etmiyorlar. Etmedikleri gibi tüm kurum ve çalışanlarıyla Güneyde faliyet yürütmektedirler. Hem Güney yönetimini hedefine koyacaksınız hemde kurumlarımıza ve çalışanlarimıza karşı baskınlar yapılıyor diye feryat edeceksiniz.
Herkesi aptal mı zanediyorsunuz, Barzani niye sizin çalismalarınıza izin versin?

Siz Barzani'nin yerinde olsanız kendi adamlarınıza müsaade etmeyen,tutuklayan hatta öldüren bir partiye, kendi iktidar olduğunuz alanda müsaade edermisiniz?

Rojavada PYD dışında bende varım diyen hicbir parti veya yapının faaliyetleri şu anda  yoktur. Tutuklama ve sınır dışı olayları hergün yaşanmaktadır. Diğeride misilleme yaparak aynı mukavemette karşilık veriyor.  Allah Kürt halkını bu çapsız parti ve liderlerden kurtarsın.  Kürt halkının özgürlüğü önündeki en büyük engel kürt parti ve liderleridir. Ben bunu diyorum. Hepsinin sicili bu temelde kirlidir.

Kürtlerin özgürlüğünü istemeyen yine Kürt parti ve lidercikleridir.
Düşmana ne hacet,  kendi kendinin düsmani olan, iradesi düsmanın elinde , gelecekle ilgili politikalarınıda programlayan yine düşmanları olan bir halkiz.

Irfan Kaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder